Blog

İlk Bilge Balık İbrahim Betil ve SendeGel

Tarih : 27 Kasım 2016
İlk Bilge Balık İbrahim Betil ve SendeGel

İbrahim Betil’in kuruculuğunu yaptığı SendeGel Derneği çalışmalarıyla umut vermeyi sürdürüyor. Sendegel’i keşfetmek için tıklayın. http://www.sendegel.org.tr/haberler/

Devamını Oku

Bilge Balık Ahter Kutadgu ile buluşmalar

Tarih :
Bilge Balık Ahter Kutadgu ile buluşmalar

Doğan Holding Başkan Yardımcısı ve Bilge Balık Ahter Kutadgu, bir yandan kitabı Kızlarıma Notlar için imza günlerine devam ederken 24 Kasım Perşembe akşamı da Co Social Network Etkinliği’nde iş ve sanat çevrelerinden özel bir kitleyle bir araya geldi. Co Social Network’ ün organize ettiği tanışma ve sohbet etkinliği Polat Renaissance the Bosphorus’ ta gerçekleşti. Etkinliğe katılan çok sayıda seçkin davetli Kutadgu ile tanışma fırsatı bulurken, tanışmanın ardından gelen kitap sohbetinde Ahter Kutadgu yaşamından ve kitabından anekdotlarla beyin fırtınası estirdi. “İyi gün dostunuz yoksa bilin ki herkes kötü günlerinizde anlattıklarını bir nev’ i bayıla bayıla bir rekabet hissi ve kendilerini iyi hissederek “paylaşmıştır” diyen Kutadgu büyük kızı nın hayatından net bir örnek verdi. Diğer iki kızının da yaşamına büyük katkısı bulunduğunu söyleyen Kutadgu, kız çocuklarının ayaklarının üstünde durabilecek şekilde yetiştirilmesinin, çocukların ve ebeveynlerin bilinçlendirilmesinin önemine dikkat çekti. Haberin orijinali için http://www.kobipostasi.net/2016/11/25/ne-yaparsaniz-yapin-bir-amaciniz-olmali/

Devamını Oku

Bilge Balık Yonca İnal’ın yazdığı Öteki Beriki İlerisi Gerisi

Tarih :
Bilge Balık Yonca İnal’ın yazdığı Öteki Beriki İlerisi Gerisi

              Şehir Tiyatroları Çocuk Eğitim Birimi’nin mezuniyet oyunu Öteki Beriki İlerisi Gerisi, özel gösterimlerle sahnede. İBB Şehir Tiyatroları, Öteki Beriki İlerisi Gerisi isimli oyunu 2016-2017 sezonu boyunca programına aldı. Bilge Balık Yonca İnal’ın yazdığı Okan Patırer’in yönettiği Öteki Beriki İlerisi Gerisi, Genel Sanat Yönetmenliği’nin kararı ve özel desteği ile 27 Kasım’dan itibaren Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde periyodik olarak seyircisiyle buluşacak. Sezon içinde sahnelenecek ilk mezuniyet oyunu olma özelliğini taşıyan oyun; çocukların gözünden yetişkinlere sesleniyor ve tüm tiyatroseverlerin keyifle izleyeceği birçok konuya dikkat çekiyor.

Devamını Oku

Bilge Balık Yüce Erim’in Blogunu Keşfedin

Tarih :
Bilge Balık Yüce Erim’in Blogunu Keşfedin

          Sınırların Keşfi konusuyla Bilge Balık’lar arasında olan Yüce Erim’in blogunu keşfetmeye ne dersiniz. http://www.yuce-erim.com

Devamını Oku

İncila Bertuğ’dan Klasik Türk Müziği Atölyesi

Tarih :
İncila Bertuğ’dan Klasik Türk Müziği Atölyesi

            Programında Bilge Balık İncilâ Bertuğ tarafından yürütülecek olan Klasik Türk Müziği Atölyesi’nin de olduğu çok güzel bir mekan ve etkinlikler zinciri için Kadıköy Belediyesinin Gençlik Sanat Merkezi Hasanpaşa’da açıldı.

Devamını Oku

Bilge Balık’lar 3. Forum Mobing’de

Tarih :
Bilge Balık’lar 3. Forum Mobing’de

              Türkiye’de Mobing olgusu, 17 Kasım 2016’da Işık Üniversitesi Maslak Kampüsü’nde 3. Forum Mobing’de ele alındı. Dördüncü Boyut Akademi tarafından Işık Üniversitesi evsahipliğiyle gerçekleştirilen 3. Forum Mobing’de “Türkiye Mobingle Mücadelede Ne Durumda?” araştırmasının sonuçları açıklandı. Mobing Forum’da Bilge Balıklar 2007 yılından beri aktif olarak mobing ile mücedele konusunda hizmet veren Dördüncü Boyut Akademi’nin kurucusu Çağlar Çabuk, Mobing Forum’un ev sahibiydi. Çabuk, aynı zamanda yöneticiler ve insan kaynakları profesyonelleri arasında yapılan “Türkiye’de Mobingle Mücadele Ne Durumda?” araştırmasının sonuçlarını yorumladı. Forum Mobing konukları arasında Bilge Balık ve Çocuk Gelişimi/Eğitimi Uzmanı Psk. Ayşim İncesulu da vardı. İncesulu katıldığı panelde, şu anda çocuklar arasında çok yaygın olan akran zorbalığının mobingin bir erken dönem biçimi olduğunu ve doğru müdahale edilmezse toplumsal zarara yol açacağını anlattı. 3. Forum Mobing’in sunuculuğunu yine bir Bilge Balık olan Neslihan Muradoğlu gerçekleştirdi.    

Devamını Oku

Bilge Balık açıldı!

Tarih : 18 Ekim 2016
Bilge Balık açıldı!

Bilgiye ve bilgiye inanan yönetim ekiplerinin alternatif konuşmacı platformu Bilge Balık, faaliyetlerine başladı. Sitemizin açılmasıyla birlikte tüm kurumlara, portföyümüzde bulunan çok özel konuları sunmaya başlıyoruz. Hedeflerimiz belli… Kurumlara yönelik etkinliklerde fark yaratacak, ilham ve heyecan verecek konuları konuşmacıları ziyaretçilerimize sunabilmek. Sunumlarınızın, etkinliklerinizin daha etkili olması için gerekli beyin fırtınalarında size destek olmak. Konuşmacılarımıza destek olarak, daha etkili ve akılda kalıcı sunumlar hazırlamalarını sağlamak. Yapacağımız yayınlarla bilginin yayılımına destek olmak. Özel bir konu aradığınızda aklınıza gelen ilk akvaryum olmak. Ağzınızda bir lezzet, aklınızda iyi bir hizmet bırakmak. Konuşmacılarımız ve müşterilerimiz için harika bir iş ortağı olmak.  

Devamını Oku

Bilge Balık PERYÖN Kongre’de!

Tarih : 12 Ekim 2016
Bilge Balık PERYÖN Kongre’de!

İnsan Yönetimi Dernekleri Dünya Federasyonu (World Federation of People Management Associations – WFPMA) tarafından iki yılda bir düzenlenen Dünya Kongresi 2016’da İstanbul’da, PERYÖN ev sahipliğinde düzenlenecek. 20-21 Aralık 2016’da Haliç Kongre Merkezi’nde baslayacak olan kongrenin fuar alanında 2 numaralı standda Bilgebalık.com ekibiyle tanışabilirsiniz.

Devamını Oku